• XVII Rajd po Ziemi Radomskiej

  20-21 października 2017

   

       Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła nam podczas wędrówki z Jastrzębia do Szydłowca. Wraz z opiekunkami: panią Anią Kozą i p.Justyną Wulkiewicz przebyłyśmy trasę „XVII Rajdu po Ziemi Radomskiej”.

   

    

  Po dotarciu do schroniska młodzieżowego w Szydłowcu wzięłyśmy udział w konkursach: piosenki turystycznej, z wiedzy o PTSM i o trasie oraz promującym zdrowy styl życia. W tym ostatnim zajęłyśmy II miejsce. Wieczorem szalałyśmy na rajdowej dyskotece, którą same „rozkręcałyśmy”. Rano trudno nas było dobudzić…

           Po śniadaniu odbyło się wręczenie nagród i dyplomów-miałyśmy powody do dumy. A potem, w deszczu, wyruszyliśmy na zwiedzanie Szydłowca: kościoła, rynku, zamku i Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Było super!!! Czekamy na następny rajd J

 • Podziel się dobrym posiłkiem

  W dniach 29-30.09.2017r. uczestnicy projektu

  Warsztaty szkoleniowe dla wolontariuszy ,,Mobilni na co dzień'' współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego uczestniczyli w  zbiórce żywności ,, Podziel się dobrym posiłkiem'' w markecie ALDI przy ulicy Mireckiego.

  Projekt realizuje Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością ,, Korczak i My''.   Była  to akcja ogólnopolska w porozumieniu z Radomskim Bankiem Żywności. Udział w akcji był dobrowolny i miał  charakter  woluntarystyczny ale też umożliwił  pozyskanie produktów dla osób najbardziej potrzebujących. Celem tej akcji było także pokazanie działań woluntarystycznych osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym i ponadlokalnym.

 • REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO

  Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów i warsztatów dla członków rodzin osób niepełnosprawnych, opiekunów, kadry i wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących procesu integracji osób niepełnosprawnych w najbliższym środowisku i społeczności lokalnej, zwiększania ich aktywności życiowej i zaradności osobistej oraz niezależności ekonomicznej, podnoszenia umiejętności pracy z osobami niepełnosprawnymi, w tym sprawowania nad nimi opieki i udzielania pomocy w procesie ich rehabilitacji.

  Warsztaty szkoleniowe dla wolontariuszy ,, Mobilni na co dzień''

  10.08.2017 - 30.11.2017

  Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

 • REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO

  Wspieranie świetlic socjoterapeutycznych, środowiskowych i klubów młodzieżowych, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji programów socjoterapii dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

  ,,Świat w innych barwach''

  15.07.2017- 15.11.2017

 • ,,Wymarzone wakacje''

  W okresie od 1 lipca 2017 roku do 14 lipca2017 roku w miejscowości Murzasichle odbyła się kolonia organizowana przez Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością  „Korczak i My” z Radomia. 

   

  Wypoczynek letni zorganizowano dla  48 uczestników pośród których były dzieci i młodzież zarówno ze stwierdzoną niepełnosprawnością intelektualną  w stopniu lekkim i umiarkowanym oraz w normie intelektualnej. Przedział grup wiekowych uczestników wynosił  od 8 do 24 roku życia.   

  Wypoczynek  realizowany był w ramach z zadania publicznego:  „Wspieranie realizacji programów profilaktyczno- terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych skutkami alkoholizmu, realizowanych w trakcie wakacji pn: „Na wakacje po uśmiech'' pt: ,,Wymarzone wakacje''.

  Uczestnicy brali udział różnego rodzaju zajęciach o charakterze: edukacyjnym, wychowawczym , profilaktycznym ( propagujących zdrowy styl życia, przeciwdziałanie uzależnieniom) oraz socjoterapeutycznym. 

  Ponadto w ofercie kolonii znalazły się zajęcia sportowo-rekreacyjne, plastyczne i artystyczne. W trakcie pobytu uczestnicy odbyli kilka wycieczek krajoznawczych: do Doliny Kościeliskiej, Doliny Strążyskiej,  do Zakopanego i Małego Cichego.

  Szczególną atrakcją podczas pobytu okazał się całodzienny pobyt kolonistów na basenach  w Termach Chochołowskich, jak również udział w  lekcji muzealnej w Izbie Regionalnej w miejscowości Murzasichle.

  Integracja uczestników koloni odbyła się już pierwszego dnia, podczas podróży autokarowej rzasichla. Kolejne dni wspólnego pobytu umacniały więzi przyjaźni i sympatii między kolonistami. Potwierdzeniem tego, jest założona przez nich grupa za pośrednictwem aplikacji Messanger- Kolonia Murzasichle 2017 , gdzie  na bieżąco dzielą się refleksjami i wspomnieniami w formie zapisów, filmów i zdjęć z kolonii.

 • VI Rajd Korczakowski

  160 uczestników wyruszyło w upalny dzień 30 maja na szlak VI Rajdu Korczakowskiego-Integracyjnego. Turyści z trzech tras: pieszej, rowerowej i „wózkowej” spotkali się nad zalewem w Siczkach.

    

  Ochłodzeni lodami i posileni pysznym bigosem młodzi wędrowcy czynnie brali udział w pokazie ratownictwa wodnego przygotowanego przez p. Szymona i p. Anię ze Środowiskowo-Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po licznych zabawach i konkursach były nagrody i dyplomy. Swoją obecnością zaszczycił nas pan wójt gminy Jedlnia Letnisko-Piotr Leśnowolski oraz kierownik Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego- p. Mirosław Paluch. Nasz rajd został wsparty przez Gminę Miasta Radomia.

 • III Spartakiada Korczakowska „Sportowy zawrót głowy”

  23 maja 2017r. na stadionie MOSiR odbyła się  III Spartakiada Korczakowska „Sportowy zawrót głowy”. Imprezę rozpoczął kolorowy korowód prowadzony przez Orkiestrę Grandioso ulicami miasta.

    

  Uczestnicy o godz. 9.40 dotarli na płytę stadionu. Spartakiadę otworzyła Dyrektor Ośrodka  p. Beata Nawrot. Towarzyszyli jej szacowni goście - p.  wiceprezydent Konrad Frysztag, p. inspektor Anna Michalska, prezes Szkolnego Związku Sportowego w Radomiu p. Jarosław  Ludwiński oraz przyjaciel Spartakiady p. Arkadiusz Skonieczny. Tegoroczni uczestnicy imprezy wzięli udział w 9 konkurencjach; bieg na 400m, bieg na 50m, rzut piłką lekarską, trójskok, martwy ciąg, tor przeszkód, rzuty na bramkę, rzuty woreczkami oraz boccia. W konkurencji  grupowej I miejsce zdobył SOS-W z Huty, II miejsce PG ze Swierży Górnych a III PG z Przytyka. Gratulujemy!!! Uczestnicy Spartakiady Korczakowskiej mieli  okazję doświadczyć prawdziwej sportowej walki i wspaniałej zabawy. Widać było radość dzieci i młodzieży, wolę walki, chęć odniesienia zwycięstwa, mimo niepełnosprawności, a przede wszystkim  pokazanie ukrytych talentów.                         

  Do zobaczenia w przyszłym roku!

 • Wielkanocna zbiórka żywności

  Akcją wielkanocnej Zbiórki Żywności jak co roku koordynuje na terenie Radomia i powiatu Radomski Bank Żywności.  W tym roku nasze Stowarzyszenie nawiązało porozumienie z Bankiem i włączyło się w tak znaczącą ogólnopolską  akcję.

   

  Żeby pomóc wystarczyło do swoich zakupów dorzucić choćby jeden produkt i przekazać go wolontariuszom. Członkowie Stowarzyszenia i Wolontariusze - nauczyciele i uczniowie Ośrodka Szkolno- wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu aktywnie uczestniczyli w świątecznej zbiórce żywności w markecie Lidl  przy ulicy  1905 roku. Zebrane produkty trafiły  do najbardziej potrzebujących rodzin. Dziękujemy za pomoc wszystkim Wolontariuszom, bezinteresowną współpracę partnerską i  wspaniałe serce darczyńców.

 • Kiermasz w Urzędzie Miasta Radomia

  W dniach 30-31.03.2017r. odbył się kiermasz wielkanocny w Urzędzie Miasta Radomia, uczestnikami byli członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia ,,Korczak i My''. 

   

  Emocje przedświąteczne towarzyszyły wszystkim długo wcześniej, od początku marca zajęcia artystyczne przybrały charakter regionalny; symboliczne ozdoby wielkanocne typu: baranki, kurczaczki, pisanki i kraszanki cieszyły naszych podopiecznych dumą rzemieślniczego kunsztu. Członkinie Stowarzyszenia :mgr Beata Grabowska, mgr Beata Wolnowska udzielały korekt i wspierały zaangażowanie i pomysłowość twórczą swoim doświadczeniem i wieloletnią praktyką. Na kiermaszu w Urzędzie Miasta nie zabrakło tradycyjnych bab i lukrowanych ciasteczek wypiekanych także przez członkinie  Stowarzyszenia mgr Małgorzatę Mizerę i mgr Agatę Kutyłę. 

  Za pomoc i wsparcie podczas kiermaszu dziękujemy mamie Erwina Towarka, która została aktywną członkinią naszej organizacji.

   

 • Wycieczka do Warszawy

  Członkowie Stowarzyszenia i nauczyciele Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu 23 marca 2017 roku zorganizowali dla Wolontariuszy Stowarzyszenia  i  uczniów szkół Ośrodka wycieczkę do Warszawy.

    

  Harmonogram  wycieczki   obejmował  zwiedzanie  Grobu  i Muzeum  Bł. księdza Jerzego Popiełuszki . Zwiedzanie  Świątyni Opatrzności  w Wilanowie. Zwiedzanie  Ogrodu  i Pałacu  wilanowskiego. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny, nie było czasu na nudę.  Pomimo tak krótkiego czasu mogliśmy zobaczyć  wiele ciekawych miejsc w naszej stolicy -  Warszawie.  A wszystko to  za sprawą chłodnej ale sprzyjającej pogody, dobrej atmosfery na wycieczce, radosnej młodzieży i  wspaniałych opiekunów. Wycieczka zapoczątkowała dobrą współpracę partnerską Stowarzyszenia z Ośrodkiem.

 • Radomskie lotnisko drugi rok z rzędu gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym pasażerowie uczyli się między innymi, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

    

 • 15 stycznia 2017 r. Port Lotniczy „RADOM” S.A. wspólnie z partnerami organizuje „ODLOTOWE SZKOLENIE” z udzielania pierwszej pomocy na terenie terminalu lotniska. Dzięki współorganizatorom, nie będzie to jednak zwykłe szkolenie.

  ORGANIZATORZY:

    

  Dla uczestników przygotowanych będzie wiele atrakcji, jednak jakie – do końca pozostanie to niespodzianką! Z pewnością jeszcze nikt w takim szkoleniu nie brał udziału!

  Aby otrzymać bilet na udział w szkoleniu należy przyjść na plac Jagielloński 15 stycznia rano, odnaleźć oznaczony autobus i wrzucić do puszki WOŚP minimum 5,00 złotych. Autobus zawiezie uczestników na lotnisko a po szkoleniu odwiezie wszystkich na plac Jagielloński.
  Z placu na lotnisko odbędą się dwa kursy autobusów według poniższego rozkładu:

  8:30-9:00 – pierwszy boarding na pokład
  9:00 – odjazd pierwszego autobusu
  11:30-12:00 – drugi boarding na pokład
  12:00 – odjazd drugiego autobusu

  Zapraszamy wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić ten wyjątkowy poranek oraz wesprzeć Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ilość biletów ograniczona.

  Organizatorzy:
  - Port Lotniczy „RADOM”,
  - Ośrodek Bezpieczeństwa Pracy OBP,
  - Hufiec ZHP w Radomiu,
  - Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria,
  - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu,
  - Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu,
  - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Radomiu,
  - Tkalnia Zagadek,
  - Nowar-Graf.

 • Wielka Gala Integracji to największe święto osób niepełnosprawnych w Polsce

  Wielka Gala Integracji to największe święto osób niepełnosprawnych w Polsce, organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych podsumowujące roczne działania Integracji na rzecz osób z niepełnosprawnością.

   

  W tym roku po raz pierwszy członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w Gali Integracji, która pod hasłem "Sprawni w pracy" odbyła się w sobotę 19 listopada 2016 roku w Arenie Ursynów w Warszawie. Galę Integracji prowadzili Paulina Chylewska i Tomasz Wolny. Uświetnili ją swoim występem Zespół Video i Piotr Kupicha z  zespołem Feel.

  Gala Integracji od  21 lat jest  okazją do spotkania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności z całego kraju, a także osób publicznych, polityków, przedstawicieli mediów, firm angażujących się w działania na rzecz osób niepełnosprawnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

  Integrację tworzą organizacje pożytku publicznego: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundacja Integracja. Obecnie jest ona jedną z największych organizacji w Polsce działającą na rzecz osób z niepełnosprawnościami . Należy dodać, że w Polsce  żyje ponad 3 mln osób z niepełnosprawnością.

  Podczas Gali przyznawany jest Medal Przyjaciel Integracji osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością nie z formalnego obowiązku, lecz z chęci budowania społecznej integracji.

  Cieszymy  się,  że mogliśmy uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu . W doniosłej i wspaniałej atmosferze tej uroczystości mogliśmy obejrzeć spoty reklamowe z udziałem osób niepełnosprawnych. Udział w Galii Integracji złamał  wszelkie bariery na żywo i uświadomił nam, że nie  wolno rezygnować ze swoich marzeń i planów. any jest Medal Przyjaciel Integracji osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością nie z formalnego obowiązku, lecz z chęci budowania społecznej integracji.

DANE KONTAKTOWE

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością
,,Korczak i My''  tel: 533 990 480    e-mail: korczakimy@wp.pl

KRS: 0000643408     REGON: 365709603      NIP: 9482608169

Radom 26-600   Al. Józefa Grzecznarowskiego 15

BANK  PEKAO  SA II O. W RADOMIU

numer konta 22 1240 3259 1111 0010 7124 4595

Data powstania Stowarzyszenia 25.10.2016

Galeria zdjęć