• Gala Integracji 2019

 • Punkt konsultacyjno - doradczy wspierający Rodziców i Opiekunów dzieci ze wszystkim rodzajami niepełnosprawności ostatni piątek miesiąca /13.00-15.00/

  Drodzy Rodzice i Opiekunowie  nie jesteście sami.

  Jeśli Wasze dziecko jest niepełnosprawne

  a Wy spotykacie się z wieloma trudnościami,

  niepokoją was problemy dnia codziennego

  zapraszamy do korzystania z naszej pomocy.  Punkt konsultacyjno- doradczy Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób

  z Niepełnosprawnością ,, Korczak i My’’ działający
  przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J.Korczaka w Radomiu

  ul. Al. J. Grzecznarowskiego 15

  prowadzi:

  konsultacje i porady zakresie:

  • wskazania ulg i uprawnień, przysługujących osobom niepełnosprawnym
   w różnych dziedzinach życia: w zakresie rehabilitacji  społecznej i  rehabilitacji  zawodowej,
  • doradztwa: Doradcy zawodowego, Socjoterapeuty, Oligofrenopedagoga pracujących od lat zawodowo z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami,
  • fachowej pomocy w sytuacjach trudnych, udzielanie informacji o możliwości wsparcia finansowego i rzeczowego na rzecz osób niepełnosprawnych oraz rodzin niezaradnych życiowo,
  • pomocy i wsparcia w zakresie najlepszych możliwości rozwoju Państwa dziecka,
  • możliwości ubiegania się o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do: turnusu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych, sprzętu rehabilitacyjnego, likwidacji barier architektonicznych,
  • doradztwa w zakresie udostępniania  informacji  o obowiązujących procedurach zatrudnienia absolwentów i osób z niepełnosprawnościami  oraz preferencjach przy zatrudnianiu tych osób, udzielania  pomocy w zaplanowaniu właściwej ścieżki kariery zawodowej.


 • Zarząd  i Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością

  ,, Korczak i My''

  składają

  SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM LUDZIOM WIELKIEGO SERCA, którzy przyczynili się do organizacji Koncertu Charytatywnego ,,35 m2 nieba'',

  Dziękujemy za objęcie Patronatem Honorowym KONCERTU P. RADOSŁAWOWI WITKOWSKIEMU-Prezydentowi Miasta Radomia

  P. HUBERTOWI CZUBAJOWI -Wójtowi Gminy Głowaczów.

  Serdeczne podziękowania kierujemy  w stronę wykonawców, którzy całkowicie bezinteresownie uświetnili wieczór swoim występem. A byli to :

  ZESPOŁY:

  „POD STRZECHĄ”  ,  „SIGNUM”

  MAŁGORZATA MATRACKA Z ZESPOŁEM  „MISTRZ I MAŁGORZATA”

  DUETY:

  OLGA NAWARA-WOKAL   PIOTR NOWAKOWSKI-FORTEPIAN

  KATARZYNA KACPRZAK-WIOLONCZELA

  JUSTYNA MAŚLANKA- FORTEPIAN

  CHÓRY:

  FESTA ALLEGRA                  PARAFIALNY NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO

  ALEKSANDRA WIOSNA & JAN DUSIŃSKI-

  - PARA TANECZNA Z FORMACJI CMG RADOM. AKTUALNI MISTRZOWIE POLSKI.

  SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIE kierujemy do cudownej  12- osobowej grupy Aniołków - Dzieci i ich Opiekunów - Nauczycieli

  z PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR.16  w Radomiu za uświetnienie Koncertu.

  Dziękujemy p. Igorowi  Witczakowi za bezinteresowne poprowadzenie Koncertu.

  Dziękujemy za Patronat medialny TV ZEBRA, Redakcji ECHA DNIA,

  Radomskiej  Grupie Mediowej : TV DAMI, RADIO REKORD, CO ZA DZIEŃ, TYGODNIK 7 DNI

  Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Koncercie, przekazali darowiznę do puszek i na konto.

  Włącznie na cele Koncertu z wpłatami na konto przekazano 6193 zł/sześć tysięcy sto dziewięćdziesiąt trzy zł/.

   

 • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

  ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

   W dniach 30 listopada  -1 grudnia  2018 członkowie i wolontariusze   Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością ,, Korczak i My'' na mocy  porozumienia  z Radomskim Bankiem Żywności włączyli  się  ogólnopolską  akcję Świątecznej  Zbiórki  Żywności.  Żeby pomóc wystarczyło do swoich zakupów dorzucić choćby jeden produkt i przekazać go do kosza . Po raz kolejny klienci marketu LIDL przy ul.1905 Roku udowodnili, że chętnie dzielą się z potrzebującymi. Wolontariusze Stowarzyszenia to rodzice dzieci z niepełnosprawnością , to nauczyciele i uczniowie Ośrodka Szkolno- wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu oraz  uczniowie szkół masowych . Zebrane podczas akcji produkty trafiły  w postaci paczek do najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za pomoc wszystkim Wolontariuszom, bezinteresowną współpracę partnerską i  wspaniałe serce darczyńców.

 • GALA INTEGRACJI

  GALA INTEGRACJI

  Gala Integracji to największe święto osób z niepełnosprawnością w Polsce. Udział w 23 Gali Integracji w Warszawie był zaszczytem dla członków  i wolontariuszy Stowarzyszenia, okazją do spotkania znanych osób zaangażowanych w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 • PROJEKT " A TO POLSKA WŁAŚNIE"

  PROJEKT " A TO POLSKA WŁAŚNIE"

  Realizacja projektu z zakresu edukacji patriotyczno-regionalnej

  pt. „A to Polska właśnie...”.

        Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości i ma na celu kształtowanie patriotycznych postaw naszych podopiecznych, a także integrację placówek oświatowych z terenu całej Polski. Uczestnikami projektu są uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza        Korczaka  z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i wolontariusze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób  z Niepełnosprawnością „Korczak i My”. Projekt zakłada min.wysłanie 100 kartek do placówek specjalnych, pracujących na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

   

  Projekt finansowany przez  firmę GGG Sp. z o.o. w Radomiu ul. Wielkopolska 1 a.

   

 • WYRÓŻNIENIE DLA STOWARZYSZENIA

  WYRÓŻNIENIE DLA STOWARZYSZENIA

  Spartakiada Korczakowska  ,,Sportowy zawrót głowy'' zyskała uznanie jako innowacyjny projekt w Biuletynie Innowacyjnych  Inicjatyw Pozarządowych w Subregionie Radomskim w ramach projektu MOBILNE CENTRUM WSPARCIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH.

  Dziękujemy Realizatorom Biuletynu za wyróżnienie i kolejną inspirację do rozwoju.

 • WARSZTATY SZKOLENIOWE "PRZYSZŁOŚĆ BEZ OBAW"

  WARSZTATY SZKOLENIOWE "PRZYSZŁOŚĆ BEZ OBAW"

  REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO

   Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby. Warsztaty szkoleniowe ,, Przyszłość bez obaw'' /20.08.2018 - 30.11.2018/

  Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

 • WYPOCZYNEK LETNI /JAROSŁAWIEC 20.07.2018 - 02.08.2018/

  WYPOCZYNEK LETNI /JAROSŁAWIEC 20.07.2018 - 02.08.2018/

  REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO

  Wspieranie realizacji programów profilaktyczno- terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych skutkami alkoholizmu, realizowanych w trakcie wakacji pn.: „Na wakacje po uśmiech'' pt: ,,SPEŁNIĆ MARZENIE '' 11.06.2018  - 10.08.2018

  Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

 • XV RADOMSKIE DNI GODNOŚCI 2018

  W dniach 7,8,9 czerwca 2018 obchodziliśmy  XV Radomskie Dni Godności.  W czwartek odbył się marsz od kościoła Farnego  do  Urzędu Miejskiego, w którym  wzięło udział  ponad 100 osób : dzieci niepełnosprawne z radomskich szkół i placówek, osoby dorosłe  i przedstawiciele  różnych instytucji.  

  XV RADOMSKIE DNI GODNOŚCI 2018 - Obrazek 1 XV RADOMSKIE DNI GODNOŚCI 2018 - Obrazek 2

  Gospodarzem tegorocznych Radomskich Dni Godności był Specjalny Ośrodka Szkolno - Wychowawczy  imienia Janusza Korczaka w Radomiu, któremu Prezydent Radomia przekazał symboliczne klucze do miasta. W partnerstwie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno -Wychowawczym  imprezę  wspierali wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Korczak i My”.Radomskie Dni Godności to święto osób niepełnosprawnych, które chcą pokazać, że wiele potrafią i wiele mogą.  Dlatego na estradzie odbyły się występy artystyczne osób niepełnosprawnych z różnych placówek w Radomiu, a  na placu Corazziego odbył się kiermasz, na którym można było zakupić wytwory osób niepełnosprawnych. Prezydent Radomia wręczył specjalne podziękowania  za wysiłek  włożony  w coroczne przygotowywanie Dni Godności  z okazji XV- lecia tej imprezy.  Podziękowania  odebrały  Dyr. Ośrodka Beata Nawrot i Prezes Stowarzyszenia Anna Pisarska.

 • SPARTAKIADA KORCZAKOWSKA  2018

  W dniu 22 maja 2018 r. odbyła się czwarta już Spartakiada Korczakowska pod hasłem „ Sportowy zawrót głowy”. Przygotowano 9 głównych konkurencji sportowych oraz wiele innych konkurencji sprawnościowych i atrakcji. Była też fotobudka, ścianka wspinaczkowa, strzały do celu, kule wodne. Był grill, lody i wata cukrowa. Cieszy nas to, że z roku na rok jest coraz więcej uczestników, a nasza idea popularyzacji sportu i zdrowej rywalizacji wśród młodzieży szkół masowych i specjalnych znajduje uznanie. Uśmiechy uczestników Spartakiady; tych wygranych i tych, którym nie udało się zdobyć punktowanego miejsca, świadczyły, że impreza była udana. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zapraszamy w przyszłym 2019 r. na V Spartakiadę Korczakowską.

 • Realizacja zadania publicznego

  Realizacja zadania publicznego

  WSPIERANIE I UPOWSZECHNIANIE KULTURY FIZYCZNEJ

   

  Spartakiada Korczakowska - ,, Sportowy zawrót głowy''

  16.04.2018- 22.06.2018

  Projekt współfinansowany przez Gminę Miasta Radomia.

 • Zbiórka w Auchan

  Młodzież wyjeżdzająca na Żagle, poraz kolejny stanęła na wysokości zadania. Mimo pięknej pogody stawili się wszyscy uczestnicy zbiórki.

  Zbiórka w Auchan - Obrazek 1 Zbiórka w Auchan - Obrazek 2 Zbiórka w Auchan - Obrazek 3

  Zbieraliśmy od godziny 14  do 18. Dziękujemy także rodzicom którzy dowieźli swoje pociechy. A dla uczestników Gratulacje za wytrwałość !!

 • Zbiórka publiczna ""SZKOŁA POD ŻAGLAMI"

   

   


  Uprzejmie informujemy, że zbiórka ""SZKOŁA POD ŻAGLAMI" dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie." otrzymała numer "2018/1331/OR". Dane zawarte w zgłoszeniu zostały zamieszczone na portalu zbiórek publicznych"LINK do indywidualnej zbiórki".

 • Wielkanocna świąteczna zbiórka żywności

         W dniach 16-17 marca 2018 członkowie i wolontariusze  Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością ,, Korczak i My'' na mocy  porozumienia  z Radomskim Bankiem Żywności włączyli  się  ogólnopolską  akcję Wielkanocnej  świątecznej  zbiórki  żywności.  

   Wielkanocna świąteczna zbiórka żywności - Obrazek 1 Wielkanocna świąteczna zbiórka żywności - Obrazek 2 Wielkanocna świąteczna zbiórka żywności - Obrazek 3

  Żeby pomóc wystarczyło do swoich zakupów dorzucić choćby jeden produkt i przekazać go do kosza  wolontariuszom. W akcję zaangażowało się ok.30 wolontariuszy  Stowarzyszenia.  Po raz kolejny klienci marketu LIDL przy ul.1905 Roku udowodnili, że chętnie dzielą się z potrzebującymi. Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie zbiórką i zawsze możemy mówić o sukcesie akcji. Wolontariusze Stowarzyszenia to rodzice dzieci z niepełnosprawnością , to nauczyciele i uczniowie Ośrodka Szkolno- wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu. Bezinteresowne  zaangażowanie  w akcję  Wolontariuszy  w Wielkanocną zbiórkę  żywności  pozwoliło aby zebrane produkty trafiły  do najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za pomoc wszystkim Wolontariuszom, bezinteresowną współpracę partnerską i  wspaniałe serce darczyńców. Wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, oraz placówce handlowej składamy serdeczne podziękowania. Niech radość i uśmiech obdarowanych będzie naszym darem ,,Serca dla Serca''.

 • XVII Rajd po Ziemi Radomskiej

  XVII Rajd po Ziemi Radomskiej

  20-21 października 2017

   

       Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła nam podczas wędrówki z Jastrzębia do Szydłowca. Wraz z opiekunkami: panią Anią Kozą i p.Justyną Wulkiewicz przebyłyśmy trasę „XVII Rajdu po Ziemi Radomskiej”.

   

   XVII Rajd po Ziemi Radomskiej - Obrazek 1 XVII Rajd po Ziemi Radomskiej - Obrazek 2XVII Rajd po Ziemi Radomskiej - Obrazek 3

  Po dotarciu do schroniska młodzieżowego w Szydłowcu wzięłyśmy udział w konkursach: piosenki turystycznej, z wiedzy o PTSM i o trasie oraz promującym zdrowy styl życia. W tym ostatnim zajęłyśmy II miejsce. Wieczorem szalałyśmy na rajdowej dyskotece, którą same „rozkręcałyśmy”. Rano trudno nas było dobudzić…

           Po śniadaniu odbyło się wręczenie nagród i dyplomów-miałyśmy powody do dumy. A potem, w deszczu, wyruszyliśmy na zwiedzanie Szydłowca: kościoła, rynku, zamku i Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Było super!!! Czekamy na następny rajd J

 • Podziel się dobrym posiłkiem

  Podziel się dobrym posiłkiem

  W dniach 29-30.09.2017r. uczestnicy projektu

  Warsztaty szkoleniowe dla wolontariuszy ,,Mobilni na co dzień'' współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego uczestniczyli w  zbiórce żywności ,, Podziel się dobrym posiłkiem'' w markecie ALDI przy ulicy Mireckiego.

  Projekt realizuje Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością ,, Korczak i My''.   Była  to akcja ogólnopolska w porozumieniu z Radomskim Bankiem Żywności. Udział w akcji był dobrowolny i miał  charakter  woluntarystyczny ale też umożliwił  pozyskanie produktów dla osób najbardziej potrzebujących. Celem tej akcji było także pokazanie działań woluntarystycznych osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym i ponadlokalnym.

 • REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO

  REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO - Obrazek 1

  Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów i warsztatów dla członków rodzin osób niepełnosprawnych, opiekunów, kadry i wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących procesu integracji osób niepełnosprawnych w najbliższym środowisku i społeczności lokalnej, zwiększania ich aktywności życiowej i zaradności osobistej oraz niezależności ekonomicznej, podnoszenia umiejętności pracy z osobami niepełnosprawnymi, w tym sprawowania nad nimi opieki i udzielania pomocy w procesie ich rehabilitacji.

  Warsztaty szkoleniowe dla wolontariuszy ,, Mobilni na co dzień''

  10.08.2017 - 30.11.2017

  Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

 • REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO

  REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO - Obrazek 1

  Wspieranie świetlic socjoterapeutycznych, środowiskowych i klubów młodzieżowych, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji programów socjoterapii dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

  ,,Świat w innych barwach''

  15.07.2017- 15.11.2017

DANE KONTAKTOWE

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością
,,Korczak i My''  tel: 533 990 480    e-mail: korczakimy@wp.pl

KRS: 0000643408     REGON: 365709603      NIP: 9482608169

Radom 26-600   Al. Józefa Grzecznarowskiego 15

BANK  PEKAO  SA II O. W RADOMIU

numer konta 22 1240 3259 1111 0010 7124 4595

Data powstania Stowarzyszenia 25.10.2016

Galeria zdjęć