• ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

  ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

   W dniach 30 listopada  -1 grudnia  2018 członkowie i wolontariusze   Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością ,, Korczak i My'' na mocy  porozumienia  z Radomskim Bankiem Żywności włączyli  się  ogólnopolską  akcję Świątecznej  Zbiórki  Żywności.  Żeby pomóc wystarczyło do swoich zakupów dorzucić choćby jeden produkt i przekazać go do kosza . Po raz kolejny klienci marketu LIDL przy ul.1905 Roku udowodnili, że chętnie dzielą się z potrzebującymi. Wolontariusze Stowarzyszenia to rodzice dzieci z niepełnosprawnością , to nauczyciele i uczniowie Ośrodka Szkolno- wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu oraz  uczniowie szkół masowych . Zebrane podczas akcji produkty trafiły  w postaci paczek do najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za pomoc wszystkim Wolontariuszom, bezinteresowną współpracę partnerską i  wspaniałe serce darczyńców.

 • GALA INTEGRACJI

  GALA INTEGRACJI

  Gala Integracji to największe święto osób z niepełnosprawnością w Polsce. Udział w 23 Gali Integracji w Warszawie był zaszczytem dla członków  i wolontariuszy Stowarzyszenia, okazją do spotkania znanych osób zaangażowanych w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 • PROJEKT " A TO POLSKA WŁAŚNIE"

  PROJEKT " A TO POLSKA WŁAŚNIE"

  Realizacja projektu z zakresu edukacji patriotyczno-regionalnej

  pt. „A to Polska właśnie...”.

        Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości i ma na celu kształtowanie patriotycznych postaw naszych podopiecznych, a także integrację placówek oświatowych z terenu całej Polski. Uczestnikami projektu są uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza        Korczaka  z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i wolontariusze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób  z Niepełnosprawnością „Korczak i My”. Projekt zakłada min.wysłanie 100 kartek do placówek specjalnych, pracujących na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

   

  Projekt finansowany przez  firmę GGG Sp. z o.o. w Radomiu ul. Wielkopolska 1 a.

   

 • WYRÓŻNIENIE DLA STOWARZYSZENIA

  WYRÓŻNIENIE DLA STOWARZYSZENIA

  Spartakiada Korczakowska  ,,Sportowy zawrót głowy'' zyskała uznanie jako innowacyjny projekt w Biuletynie Innowacyjnych  Inicjatyw Pozarządowych w Subregionie Radomskim w ramach projektu MOBILNE CENTRUM WSPARCIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH.

  Dziękujemy Realizatorom Biuletynu za wyróżnienie i kolejną inspirację do rozwoju.

 • WARSZTATY SZKOLENIOWE "PRZYSZŁOŚĆ BEZ OBAW"

  WARSZTATY SZKOLENIOWE "PRZYSZŁOŚĆ BEZ OBAW"

  REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO

   Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby. Warsztaty szkoleniowe ,, Przyszłość bez obaw'' /20.08.2018 - 30.11.2018/

  Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

 • WYPOCZYNEK LETNI /JAROSŁAWIEC 20.07.2018 - 02.08.2018/

  WYPOCZYNEK LETNI /JAROSŁAWIEC 20.07.2018 - 02.08.2018/

  REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO

  Wspieranie realizacji programów profilaktyczno- terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych skutkami alkoholizmu, realizowanych w trakcie wakacji pn.: „Na wakacje po uśmiech'' pt: ,,SPEŁNIĆ MARZENIE '' 11.06.2018  - 10.08.2018

  Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

 • XV RADOMSKIE DNI GODNOŚCI 2018

  W dniach 7,8,9 czerwca 2018 obchodziliśmy  XV Radomskie Dni Godności.  W czwartek odbył się marsz od kościoła Farnego  do  Urzędu Miejskiego, w którym  wzięło udział  ponad 100 osób : dzieci niepełnosprawne z radomskich szkół i placówek, osoby dorosłe  i przedstawiciele  różnych instytucji.  

  XV RADOMSKIE DNI GODNOŚCI 2018 - Obrazek 1 XV RADOMSKIE DNI GODNOŚCI 2018 - Obrazek 2

  Gospodarzem tegorocznych Radomskich Dni Godności był Specjalny Ośrodka Szkolno - Wychowawczy  imienia Janusza Korczaka w Radomiu, któremu Prezydent Radomia przekazał symboliczne klucze do miasta. W partnerstwie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno -Wychowawczym  imprezę  wspierali wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Korczak i My”.Radomskie Dni Godności to święto osób niepełnosprawnych, które chcą pokazać, że wiele potrafią i wiele mogą.  Dlatego na estradzie odbyły się występy artystyczne osób niepełnosprawnych z różnych placówek w Radomiu, a  na placu Corazziego odbył się kiermasz, na którym można było zakupić wytwory osób niepełnosprawnych. Prezydent Radomia wręczył specjalne podziękowania  za wysiłek  włożony  w coroczne przygotowywanie Dni Godności  z okazji XV- lecia tej imprezy.  Podziękowania  odebrały  Dyr. Ośrodka Beata Nawrot i Prezes Stowarzyszenia Anna Pisarska.

 • SPARTAKIADA KORCZAKOWSKA  2018

  W dniu 22 maja 2018 r. odbyła się czwarta już Spartakiada Korczakowska pod hasłem „ Sportowy zawrót głowy”. Przygotowano 9 głównych konkurencji sportowych oraz wiele innych konkurencji sprawnościowych i atrakcji. Była też fotobudka, ścianka wspinaczkowa, strzały do celu, kule wodne. Był grill, lody i wata cukrowa. Cieszy nas to, że z roku na rok jest coraz więcej uczestników, a nasza idea popularyzacji sportu i zdrowej rywalizacji wśród młodzieży szkół masowych i specjalnych znajduje uznanie. Uśmiechy uczestników Spartakiady; tych wygranych i tych, którym nie udało się zdobyć punktowanego miejsca, świadczyły, że impreza była udana. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zapraszamy w przyszłym 2019 r. na V Spartakiadę Korczakowską.

 • Realizacja zadania publicznego

  Realizacja zadania publicznego

  WSPIERANIE I UPOWSZECHNIANIE KULTURY FIZYCZNEJ

   

  Spartakiada Korczakowska - ,, Sportowy zawrót głowy''

  16.04.2018- 22.06.2018

  Projekt współfinansowany przez Gminę Miasta Radomia.

 • Zbiórka w Auchan

  Młodzież wyjeżdzająca na Żagle, poraz kolejny stanęła na wysokości zadania. Mimo pięknej pogody stawili się wszyscy uczestnicy zbiórki.

  Zbiórka w Auchan - Obrazek 1 Zbiórka w Auchan - Obrazek 2 Zbiórka w Auchan - Obrazek 3

  Zbieraliśmy od godziny 14  do 18. Dziękujemy także rodzicom którzy dowieźli swoje pociechy. A dla uczestników Gratulacje za wytrwałość !!

 • Zbiórka publiczna ""SZKOŁA POD ŻAGLAMI"

   

   


  Uprzejmie informujemy, że zbiórka ""SZKOŁA POD ŻAGLAMI" dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie." otrzymała numer "2018/1331/OR". Dane zawarte w zgłoszeniu zostały zamieszczone na portalu zbiórek publicznych"LINK do indywidualnej zbiórki".

 • Wielkanocna świąteczna zbiórka żywności

         W dniach 16-17 marca 2018 członkowie i wolontariusze  Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością ,, Korczak i My'' na mocy  porozumienia  z Radomskim Bankiem Żywności włączyli  się  ogólnopolską  akcję Wielkanocnej  świątecznej  zbiórki  żywności.  

   Wielkanocna świąteczna zbiórka żywności - Obrazek 1 Wielkanocna świąteczna zbiórka żywności - Obrazek 2 Wielkanocna świąteczna zbiórka żywności - Obrazek 3

  Żeby pomóc wystarczyło do swoich zakupów dorzucić choćby jeden produkt i przekazać go do kosza  wolontariuszom. W akcję zaangażowało się ok.30 wolontariuszy  Stowarzyszenia.  Po raz kolejny klienci marketu LIDL przy ul.1905 Roku udowodnili, że chętnie dzielą się z potrzebującymi. Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie zbiórką i zawsze możemy mówić o sukcesie akcji. Wolontariusze Stowarzyszenia to rodzice dzieci z niepełnosprawnością , to nauczyciele i uczniowie Ośrodka Szkolno- wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu. Bezinteresowne  zaangażowanie  w akcję  Wolontariuszy  w Wielkanocną zbiórkę  żywności  pozwoliło aby zebrane produkty trafiły  do najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za pomoc wszystkim Wolontariuszom, bezinteresowną współpracę partnerską i  wspaniałe serce darczyńców. Wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, oraz placówce handlowej składamy serdeczne podziękowania. Niech radość i uśmiech obdarowanych będzie naszym darem ,,Serca dla Serca''.

 • XVII Rajd po Ziemi Radomskiej

  XVII Rajd po Ziemi Radomskiej

  20-21 października 2017

   

       Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła nam podczas wędrówki z Jastrzębia do Szydłowca. Wraz z opiekunkami: panią Anią Kozą i p.Justyną Wulkiewicz przebyłyśmy trasę „XVII Rajdu po Ziemi Radomskiej”.

   

   XVII Rajd po Ziemi Radomskiej - Obrazek 1 XVII Rajd po Ziemi Radomskiej - Obrazek 2XVII Rajd po Ziemi Radomskiej - Obrazek 3

  Po dotarciu do schroniska młodzieżowego w Szydłowcu wzięłyśmy udział w konkursach: piosenki turystycznej, z wiedzy o PTSM i o trasie oraz promującym zdrowy styl życia. W tym ostatnim zajęłyśmy II miejsce. Wieczorem szalałyśmy na rajdowej dyskotece, którą same „rozkręcałyśmy”. Rano trudno nas było dobudzić…

           Po śniadaniu odbyło się wręczenie nagród i dyplomów-miałyśmy powody do dumy. A potem, w deszczu, wyruszyliśmy na zwiedzanie Szydłowca: kościoła, rynku, zamku i Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Było super!!! Czekamy na następny rajd J

 • Podziel się dobrym posiłkiem

  Podziel się dobrym posiłkiem

  W dniach 29-30.09.2017r. uczestnicy projektu

  Warsztaty szkoleniowe dla wolontariuszy ,,Mobilni na co dzień'' współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego uczestniczyli w  zbiórce żywności ,, Podziel się dobrym posiłkiem'' w markecie ALDI przy ulicy Mireckiego.

  Projekt realizuje Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością ,, Korczak i My''.   Była  to akcja ogólnopolska w porozumieniu z Radomskim Bankiem Żywności. Udział w akcji był dobrowolny i miał  charakter  woluntarystyczny ale też umożliwił  pozyskanie produktów dla osób najbardziej potrzebujących. Celem tej akcji było także pokazanie działań woluntarystycznych osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym i ponadlokalnym.

 • REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO

  REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO - Obrazek 1

  Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów i warsztatów dla członków rodzin osób niepełnosprawnych, opiekunów, kadry i wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących procesu integracji osób niepełnosprawnych w najbliższym środowisku i społeczności lokalnej, zwiększania ich aktywności życiowej i zaradności osobistej oraz niezależności ekonomicznej, podnoszenia umiejętności pracy z osobami niepełnosprawnymi, w tym sprawowania nad nimi opieki i udzielania pomocy w procesie ich rehabilitacji.

  Warsztaty szkoleniowe dla wolontariuszy ,, Mobilni na co dzień''

  10.08.2017 - 30.11.2017

  Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

 • REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO

  REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO - Obrazek 1

  Wspieranie świetlic socjoterapeutycznych, środowiskowych i klubów młodzieżowych, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji programów socjoterapii dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

  ,,Świat w innych barwach''

  15.07.2017- 15.11.2017

 • ,,Wymarzone wakacje''

  ,,Wymarzone wakacje''

  W okresie od 1 lipca 2017 roku do 14 lipca2017 roku w miejscowości Murzasichle odbyła się kolonia organizowana przez Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością  „Korczak i My” z Radomia. 

  ,,Wymarzone wakacje'' - Obrazek 1 ,,Wymarzone wakacje'' - Obrazek 2

  Wypoczynek letni zorganizowano dla  48 uczestników pośród których były dzieci i młodzież zarówno ze stwierdzoną niepełnosprawnością intelektualną  w stopniu lekkim i umiarkowanym oraz w normie intelektualnej. Przedział grup wiekowych uczestników wynosił  od 8 do 24 roku życia.   

  Wypoczynek  realizowany był w ramach z zadania publicznego:  „Wspieranie realizacji programów profilaktyczno- terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych skutkami alkoholizmu, realizowanych w trakcie wakacji pn: „Na wakacje po uśmiech'' pt: ,,Wymarzone wakacje''.

  Uczestnicy brali udział różnego rodzaju zajęciach o charakterze: edukacyjnym, wychowawczym , profilaktycznym ( propagujących zdrowy styl życia, przeciwdziałanie uzależnieniom) oraz socjoterapeutycznym. 

  Ponadto w ofercie kolonii znalazły się zajęcia sportowo-rekreacyjne, plastyczne i artystyczne. W trakcie pobytu uczestnicy odbyli kilka wycieczek krajoznawczych: do Doliny Kościeliskiej, Doliny Strążyskiej,  do Zakopanego i Małego Cichego.

  Szczególną atrakcją podczas pobytu okazał się całodzienny pobyt kolonistów na basenach  w Termach Chochołowskich, jak również udział w  lekcji muzealnej w Izbie Regionalnej w miejscowości Murzasichle.

  Integracja uczestników koloni odbyła się już pierwszego dnia, podczas podróży autokarowej rzasichla. Kolejne dni wspólnego pobytu umacniały więzi przyjaźni i sympatii między kolonistami. Potwierdzeniem tego, jest założona przez nich grupa za pośrednictwem aplikacji Messanger- Kolonia Murzasichle 2017 , gdzie  na bieżąco dzielą się refleksjami i wspomnieniami w formie zapisów, filmów i zdjęć z kolonii.

 • VI Rajd Korczakowski

  160 uczestników wyruszyło w upalny dzień 30 maja na szlak VI Rajdu Korczakowskiego-Integracyjnego. Turyści z trzech tras: pieszej, rowerowej i „wózkowej” spotkali się nad zalewem w Siczkach.

  VI Rajd Korczakowski - Obrazek 1 VI Rajd Korczakowski - Obrazek 2 VI Rajd Korczakowski - Obrazek 3

  Ochłodzeni lodami i posileni pysznym bigosem młodzi wędrowcy czynnie brali udział w pokazie ratownictwa wodnego przygotowanego przez p. Szymona i p. Anię ze Środowiskowo-Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po licznych zabawach i konkursach były nagrody i dyplomy. Swoją obecnością zaszczycił nas pan wójt gminy Jedlnia Letnisko-Piotr Leśnowolski oraz kierownik Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego- p. Mirosław Paluch. Nasz rajd został wsparty przez Gminę Miasta Radomia.

 • III Spartakiada Korczakowska „Sportowy zawrót głowy”

  23 maja 2017r. na stadionie MOSiR odbyła się  III Spartakiada Korczakowska „Sportowy zawrót głowy”. Imprezę rozpoczął kolorowy korowód prowadzony przez Orkiestrę Grandioso ulicami miasta.

  III Spartakiada Korczakowska „Sportowy zawrót głowy” - Obrazek 1 III Spartakiada Korczakowska „Sportowy zawrót głowy” - Obrazek 2 III Spartakiada Korczakowska „Sportowy zawrót głowy” - Obrazek 3

  Uczestnicy o godz. 9.40 dotarli na płytę stadionu. Spartakiadę otworzyła Dyrektor Ośrodka  p. Beata Nawrot. Towarzyszyli jej szacowni goście - p.  wiceprezydent Konrad Frysztag, p. inspektor Anna Michalska, prezes Szkolnego Związku Sportowego w Radomiu p. Jarosław  Ludwiński oraz przyjaciel Spartakiady p. Arkadiusz Skonieczny. Tegoroczni uczestnicy imprezy wzięli udział w 9 konkurencjach; bieg na 400m, bieg na 50m, rzut piłką lekarską, trójskok, martwy ciąg, tor przeszkód, rzuty na bramkę, rzuty woreczkami oraz boccia. W konkurencji  grupowej I miejsce zdobył SOS-W z Huty, II miejsce PG ze Swierży Górnych a III PG z Przytyka. Gratulujemy!!! Uczestnicy Spartakiady Korczakowskiej mieli  okazję doświadczyć prawdziwej sportowej walki i wspaniałej zabawy. Widać było radość dzieci i młodzieży, wolę walki, chęć odniesienia zwycięstwa, mimo niepełnosprawności, a przede wszystkim  pokazanie ukrytych talentów.                         

  Do zobaczenia w przyszłym roku!

DANE KONTAKTOWE

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością
,,Korczak i My''  tel: 533 990 480    e-mail: korczakimy@wp.pl

KRS: 0000643408     REGON: 365709603      NIP: 9482608169

Radom 26-600   Al. Józefa Grzecznarowskiego 15

BANK  PEKAO  SA II O. W RADOMIU

numer konta 22 1240 3259 1111 0010 7124 4595

Data powstania Stowarzyszenia 25.10.2016

Galeria zdjęć