• Wielkanocna zbiórka żywności

  Akcją wielkanocnej Zbiórki Żywności jak co roku koordynuje na terenie Radomia i powiatu Radomski Bank Żywności.  W tym roku nasze Stowarzyszenie nawiązało porozumienie z Bankiem i włączyło się w tak znaczącą ogólnopolską  akcję.

  Wielkanocna zbiórka żywności - Obrazek 1 Wielkanocna zbiórka żywności - Obrazek 2

  Żeby pomóc wystarczyło do swoich zakupów dorzucić choćby jeden produkt i przekazać go wolontariuszom. Członkowie Stowarzyszenia i Wolontariusze - nauczyciele i uczniowie Ośrodka Szkolno- wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu aktywnie uczestniczyli w świątecznej zbiórce żywności w markecie Lidl  przy ulicy  1905 roku. Zebrane produkty trafiły  do najbardziej potrzebujących rodzin. Dziękujemy za pomoc wszystkim Wolontariuszom, bezinteresowną współpracę partnerską i  wspaniałe serce darczyńców.

 • Kiermasz w Urzędzie Miasta Radomia

  W dniach 30-31.03.2017r. odbył się kiermasz wielkanocny w Urzędzie Miasta Radomia, uczestnikami byli członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia ,,Korczak i My''. 

  Kiermasz w Urzędzie Miasta Radomia - Obrazek 1 Kiermasz w Urzędzie Miasta Radomia - Obrazek 2

  Emocje przedświąteczne towarzyszyły wszystkim długo wcześniej, od początku marca zajęcia artystyczne przybrały charakter regionalny; symboliczne ozdoby wielkanocne typu: baranki, kurczaczki, pisanki i kraszanki cieszyły naszych podopiecznych dumą rzemieślniczego kunsztu. Członkinie Stowarzyszenia :mgr Beata Grabowska, mgr Beata Wolnowska udzielały korekt i wspierały zaangażowanie i pomysłowość twórczą swoim doświadczeniem i wieloletnią praktyką. Na kiermaszu w Urzędzie Miasta nie zabrakło tradycyjnych bab i lukrowanych ciasteczek wypiekanych także przez członkinie  Stowarzyszenia mgr Małgorzatę Mizerę i mgr Agatę Kutyłę. 

  Za pomoc i wsparcie podczas kiermaszu dziękujemy mamie Erwina Towarka, która została aktywną członkinią naszej organizacji.

   

 • Wycieczka do Warszawy

  Członkowie Stowarzyszenia i nauczyciele Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu 23 marca 2017 roku zorganizowali dla Wolontariuszy Stowarzyszenia  i  uczniów szkół Ośrodka wycieczkę do Warszawy.

   Wycieczka do Warszawy - Obrazek 1 Wycieczka do Warszawy - Obrazek 2

  Harmonogram  wycieczki   obejmował  zwiedzanie  Grobu  i Muzeum  Bł. księdza Jerzego Popiełuszki . Zwiedzanie  Świątyni Opatrzności  w Wilanowie. Zwiedzanie  Ogrodu  i Pałacu  wilanowskiego. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny, nie było czasu na nudę.  Pomimo tak krótkiego czasu mogliśmy zobaczyć  wiele ciekawych miejsc w naszej stolicy -  Warszawie.  A wszystko to  za sprawą chłodnej ale sprzyjającej pogody, dobrej atmosfery na wycieczce, radosnej młodzieży i  wspaniałych opiekunów. Wycieczka zapoczątkowała dobrą współpracę partnerską Stowarzyszenia z Ośrodkiem.

 • "Odlotowe Szkolenie" WOŚP - Echo Dnia

  Radomskie lotnisko drugi rok z rzędu gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym pasażerowie uczyli się między innymi, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

  "Odlotowe Szkolenie" WOŚP - Echo Dnia - Obrazek 1 "Odlotowe Szkolenie" WOŚP - Echo Dnia - Obrazek 2 "Odlotowe Szkolenie" WOŚP - Echo Dnia - Obrazek 3

 • ODLOTOWE SZKOLENIE- WOŚP

  15 stycznia 2017 r. Port Lotniczy „RADOM” S.A. wspólnie z partnerami organizuje „ODLOTOWE SZKOLENIE” z udzielania pierwszej pomocy na terenie terminalu lotniska. Dzięki współorganizatorom, nie będzie to jednak zwykłe szkolenie.

  ORGANIZATORZY:

  ODLOTOWE SZKOLENIE- WOŚP - Obrazek 1 ODLOTOWE SZKOLENIE- WOŚP - Obrazek 2 ODLOTOWE SZKOLENIE- WOŚP - Obrazek 3

  Dla uczestników przygotowanych będzie wiele atrakcji, jednak jakie – do końca pozostanie to niespodzianką! Z pewnością jeszcze nikt w takim szkoleniu nie brał udziału!

  Aby otrzymać bilet na udział w szkoleniu należy przyjść na plac Jagielloński 15 stycznia rano, odnaleźć oznaczony autobus i wrzucić do puszki WOŚP minimum 5,00 złotych. Autobus zawiezie uczestników na lotnisko a po szkoleniu odwiezie wszystkich na plac Jagielloński.
  Z placu na lotnisko odbędą się dwa kursy autobusów według poniższego rozkładu:

  8:30-9:00 – pierwszy boarding na pokład
  9:00 – odjazd pierwszego autobusu
  11:30-12:00 – drugi boarding na pokład
  12:00 – odjazd drugiego autobusu

  Zapraszamy wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić ten wyjątkowy poranek oraz wesprzeć Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ilość biletów ograniczona.

  Organizatorzy:
  - Port Lotniczy „RADOM”,
  - Ośrodek Bezpieczeństwa Pracy OBP,
  - Hufiec ZHP w Radomiu,
  - Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria,
  - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu,
  - Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu,
  - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Radomiu,
  - Tkalnia Zagadek,
  - Nowar-Graf.

 • Wielka Gala Integracji to największe święto osób niepełnosprawnych w Polsce

  Wielka Gala Integracji to największe święto osób niepełnosprawnych w Polsce, organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych podsumowujące roczne działania Integracji na rzecz osób z niepełnosprawnością.

  Wielka Gala Integracji to największe święto osób niepełnosprawnych w Polsce - Obrazek 1 Wielka Gala Integracji to największe święto osób niepełnosprawnych w Polsce - Obrazek 2

  W tym roku po raz pierwszy członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w Gali Integracji, która pod hasłem "Sprawni w pracy" odbyła się w sobotę 19 listopada 2016 roku w Arenie Ursynów w Warszawie. Galę Integracji prowadzili Paulina Chylewska i Tomasz Wolny. Uświetnili ją swoim występem Zespół Video i Piotr Kupicha z  zespołem Feel.

  Gala Integracji od  21 lat jest  okazją do spotkania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności z całego kraju, a także osób publicznych, polityków, przedstawicieli mediów, firm angażujących się w działania na rzecz osób niepełnosprawnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

  Integrację tworzą organizacje pożytku publicznego: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundacja Integracja. Obecnie jest ona jedną z największych organizacji w Polsce działającą na rzecz osób z niepełnosprawnościami . Należy dodać, że w Polsce  żyje ponad 3 mln osób z niepełnosprawnością.

  Podczas Gali przyznawany jest Medal Przyjaciel Integracji osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością nie z formalnego obowiązku, lecz z chęci budowania społecznej integracji.

  Cieszymy  się,  że mogliśmy uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu . W doniosłej i wspaniałej atmosferze tej uroczystości mogliśmy obejrzeć spoty reklamowe z udziałem osób niepełnosprawnych. Udział w Galii Integracji złamał  wszelkie bariery na żywo i uświadomił nam, że nie  wolno rezygnować ze swoich marzeń i planów. any jest Medal Przyjaciel Integracji osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością nie z formalnego obowiązku, lecz z chęci budowania społecznej integracji.

DANE KONTAKTOWE

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością
,,Korczak i My''  tel: 533 990 480    e-mail: korczakimy@wp.pl

KRS: 0000643408     REGON: 365709603      NIP: 9482608169

Radom 26-600   Al. Józefa Grzecznarowskiego 15

BANK  PEKAO  SA II O. W RADOMIU

numer konta 22 1240 3259 1111 0010 7124 4595

Data powstania Stowarzyszenia 25.10.2016

Galeria zdjęć