• "Odlotowe Szkolenie" WOŚP - Echo Dnia

Radomskie lotnisko drugi rok z rzędu gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym pasażerowie uczyli się między innymi, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

• ODLOTOWE SZKOLENIE- WOŚP

15 stycznia 2017 r. Port Lotniczy „RADOM” S.A. wspólnie z partnerami organizuje „ODLOTOWE SZKOLENIE” z udzielania pierwszej pomocy na terenie terminalu lotniska. Dzięki współorganizatorom, nie będzie to jednak zwykłe szkolenie.

ORGANIZATORZY:

Dla uczestników przygotowanych będzie wiele atrakcji, jednak jakie – do końca pozostanie to niespodzianką! Z pewnością jeszcze nikt w takim szkoleniu nie brał udziału!

Aby otrzymać bilet na udział w szkoleniu należy przyjść na plac Jagielloński 15 stycznia rano, odnaleźć oznaczony autobus i wrzucić do puszki WOŚP minimum 5,00 złotych. Autobus zawiezie uczestników na lotnisko a po szkoleniu odwiezie wszystkich na plac Jagielloński.
    Z placu na lotnisko odbędą się dwa kursy autobusów według poniższego rozkładu:

8:30-9:00 – pierwszy boarding na pokład
    9:00 – odjazd pierwszego autobusu
    11:30-12:00 – drugi boarding na pokład
    12:00 – odjazd drugiego autobusu

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić ten wyjątkowy poranek oraz wesprzeć Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ilość biletów ograniczona.

Organizatorzy:
    - Port Lotniczy „RADOM”,
    - Ośrodek Bezpieczeństwa Pracy OBP,
    - Hufiec ZHP w Radomiu,
    - Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria,
    - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu,
    - Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu,
    - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Radomiu,
    - Tkalnia Zagadek,
    - Nowar-Graf.

• Wielka Gala Integracji to największe święto osób niepełnosprawnych w Polsce

Wielka Gala Integracji to największe święto osób niepełnosprawnych w Polsce, organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych podsumowujące roczne działania Integracji na rzecz osób z niepełnosprawnością.

W tym roku po raz pierwszy członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w Gali Integracji, która pod hasłem "Sprawni w pracy" odbyła się w sobotę 19 listopada 2016 roku w Arenie Ursynów w Warszawie. Galę Integracji prowadzili Paulina Chylewska i Tomasz Wolny. Uświetnili ją swoim występem Zespół Video i Piotr Kupicha z  zespołem Feel.

Gala Integracji od  21 lat jest  okazją do spotkania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności z całego kraju, a także osób publicznych, polityków, przedstawicieli mediów, firm angażujących się w działania na rzecz osób niepełnosprawnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Integrację tworzą organizacje pożytku publicznego: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundacja Integracja. Obecnie jest ona jedną z największych organizacji w Polsce działającą na rzecz osób z niepełnosprawnościami . Należy dodać, że w Polsce  żyje ponad 3 mln osób z niepełnosprawnością.

Podczas Gali przyznawany jest Medal Przyjaciel Integracji osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością nie z formalnego obowiązku, lecz z chęci budowania społecznej integracji.

Cieszymy  się,  że mogliśmy uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu . W doniosłej i wspaniałej atmosferze tej uroczystości mogliśmy obejrzeć spoty reklamowe z udziałem osób niepełnosprawnych. Udział w Galii Integracji złamał  wszelkie bariery na żywo i uświadomił nam, że nie  wolno rezygnować ze swoich marzeń i planów. any jest Medal Przyjaciel Integracji osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością nie z formalnego obowiązku, lecz z chęci budowania społecznej integracji.

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością
,,Korczak i My''  tel: 533 990 480    e-mail: korczakimy@wp.pl